Wielokrotnie miałam okazję współpracować z Noemi i nasze wspólne działania mogę podsumować w samych superlatywach.

Korzystałam z jej pomocy m.in. w procesie tworzenia stron internetowych (WordPress) przeznaczonych zarówno dla organizacji, którą reprezentuję, jak i do celów prywatnych. Noemi jest osobą, która działa kompleksowo – dzięki bardzo dobrej znajomości nowoczesnych technologii, pomysłowości, a także wyczuciu estetycznemu, potrafiła skoordynować cały proces, począwszy od znalezienia hostingu, poprzez wybór odpowiedniego szablonu i dopasowanie go do konkretnych potrzeb, po odpowiednie wykończenie i późniejsze wsparcie techniczne.

Miałam też okazję przekonać się, że Noemi doskonale sprawdza się w zadaniach wymagających tworzenia tekstów, ze szczególnym uwzględnieniem publicystyki, a także jako wnikliwa i dokładna redaktorka oraz korektorka. Cenię sobie jej nieustanne dążenie do samorozwoju.

Joanna Ida Żmiejewska

prezes Stowarzyszenie Gramy Fair, pisarka

Noemi była jedną z dwóch moich pierwszych redaktorek w czasach gdy zaczynałam pisać. Dostawałam od niej sporo uwag merytorycznych odnośnie do fabuły, bohaterów, rozwoju akcji, miałam też możliwość przedyskutowania z nią wątpliwości. To solidna, ale i ostra redaktorka, która nie zostawi tekstu w formie dobrej, gdyż będzie chciała wyciągnąć z niego jak najwięcej. Bardzo dużo dało mi dyskutowanie o aspektach psychologicznych bohaterów (ze względu na studia Noemi zna się na tym znakomicie).

Agnieszka Kwiatkowska

pisarka, autorka "Drugiego peronu"

Noemi jako podwykonawca bardzo pomogła mi w zaprojektowaniu i założeniu sklepu internetowego dla klienta. Praktycznie postawiła go od zera i oddała gotowy projekt w oparciu o WooCommerce. Powierzone zadania wykonywała szybko, dokładnie i z zaangażowaniem. Nadto wykazywała dużo inicjatywy i proponowała rozwiązania, które usprawniały dalszą pracę oraz umiała mnie przekonać, dlaczego warto w nie zainwestować.

Grzegorz Wojtal

stały zleceniodawca (e-commerce)

Noemi pomogła mi zaprojektować serwis sprzedaży produktów Business-to-Business dla firmy działającej w obszarze zdrowia. Skupiła się na ogólnym zamyśle projektu, więc nie trzeba było poświęcać czasu na przekazywanie jej szczegółowych wytycznych. Działała szybko i sprawnie. Współpraca raz jeszcze okazała się bardzo zadowalająca.

Grzegorz Wojtal

stały zleceniodawca (e-commerce)

Ładny drabulec. Mocny drabulec. Poruszający. Chyba wypadałoby go podtykać pod nos każdemu przypadkowi twierdzącemu, że do pisania o poważnych – bardzo poważnych – sprawach trzeba używać Bardzo Wielkich Słów. Bo jest kolejnym, mocnym dowodem na to, że nie. Że najprostsze słowa, najprostsze sceny wystarczają. Tylko trzeba umieć je odpowiednio dobrać.

gumochłon

uczestnik forum literackiego Mirriel, komentarz do opowiadania na 100 słów (drabble)

Nie wiem, czy to drabble jest oryginalne, czy nie. Moim zdaniem jest przede wszystkim piekielnie poruszające. A to poczucie wzmaga przede wszystkim charakterystyczny dla Ciebie styl – proste słowa, zero ozdobników. Operujesz półtonami, szeptem nieomal, a osiągasz efekt krzyku.
Pozostaje mi tylko pogratulować.

Ham Stee

uczestniczka forum literackiego Mirriel, komentarz do opowiadania na 200 słów (drabble)

Tworząc powieść, potrzebowałem konsultacji, innego spojrzenia na tekst. Dyskusji, sugestii i czytelniczych uwag. Upewnić się, że bohaterzy będą autentyczni i naturalni. Zdecydowałem odezwać się do Noemi.

Od Noemi dostałem nie tylko konsultacje. Zrobiła redakcję i korektę, zasugerowała poprawki i wzięła na siebie funkcję konstruktywnego krytyka, wczuwając się w postacie, które prowadzą realistyczne dialogi. Jej ucho i wyobraźnia są czułe na wszelkie zatrzymania akcji, zmiany nastroju i subtelne potknięcia.

Noemi jest doświadczoną redaktorką, bardzo sprawnie i efektywnie pracuje nad tekstem. Wspomaga się przy tym swoją wiedzą z obszaru psychologii, seksuologii, zagadnień medycznych, biznesowych i osobistego rozwoju.

Tekst wychodzi od niej poprawny pod względem korekcyjnym i redakcyjnym, z poprawkami i uwagami, propozycjami skrótów, które wpływają na klarowność akcji, przejrzystość opisów i uwypuklenie istoty fabuły.

Noemi potrafi także umiejętnie wspierać w trakcie pracy nad tekstem i organizować proces twórczy oraz wspierać w kryzysach. Dzięki niej powieść została skończona i przygotowana do wysyłki do wydawnictw.

Robert Dregowicz

autor niewydanej jeszcze powieści "Sennica Różana"

Noemi zarządzała w Catvisors zespołem czterech osób odpowiedzialnych za social media oraz wdrożyła projekt UX strony na WordPressie. Wspólnie z inną osobą z zespołu stworzyła wewnętrzny poradnik, uczący jak dobrze pisać teksty do sieci.

Okazała się moim mega wsparciem – pomogła mi przez wszystkie zawieruchy biznesowe i umie napisać 2000 słów, kiedy ja potrafię w tym czasie maks 20. Jest doskonałą copywriterką i fantastyczną asystentką.

Jej największą zaletą, której jej zazdroszczę, jest umiejętność zimnej analizy faktów i przejścia do działania według planu, nawet jeśli niebo zwala się nam na głowę. Uczę się tego od niej codziennie.

Marta Gozdalska

Catvisors, Fourtytude

Noemi spotkała się ze mną na konsultacji online i bardzo pomogła.

Przede wszystkim zadziały się dwie rzeczy: po pierwsze otrzymałam przestrzeń do tego, by przeanalizować swoje pomysły i koncepcje. Usłyszałam zatem własne obawy, ale też rowiązania problemów. Sama rozmowa sprawiła, że ogarnęłam chaos w głowie.

Po drugie Noemi wskazała mi jakie zmiany na stronie sprawią, że będzie ona lepiej wyglądała, bardziej przyciągała i na dłużej zatrzymywała czytelnika. Otrzymałam praktyczne wskazówki wynikające z wiedzy i doświadczenia Noemi.

Ale przede wszystkim dostałam bardzo dobrą radę biznesową na temat stworzenia produktu zgodnego z oczekiwaniami klienta. Noemi wskazała mi drogę. Dowiedziałam się, jak zacząć swoją przygodę i gdzie szukać. Wskazówki, które otrzymałam były na tyle konkretne, że zaczęłam je od razu wdrażać. Zostałam z poczuciem, że wiem co dalej robić.

Cała rozmowa przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Noemi z pewnością potrafi słuchać i zapewnić wsparcie. Jest osobą, przy której można się otworzyć i bez oporów opowiedzieć o napotykanych przeszkodach.

Diana Dziadosz

Psycholove

Bardzo polecam współpracę z pani Noemi. Jest osobą bardzo rzetelną, trzymającą się terminów, a przede wszystkim bardzo słuchającą klienta. Potrafi dostosować się do oczekiwań klienta. Doradza, a nie narzuca, próbuje pokazać lepszą stronę i daje ją do rozważenia. Naprawdę bardzo polecam współpracę. Ewa Mazurczyk-Jankowska

CEO w ISIR - Insytut Szkoleń i Rozwoju, specjalistka ds. rekrutacji

Noemi jest ciepłą, inteligentną kobietą, której zaufałam.
Naprawdę zna się na rzeczy: media społecznościowe i nie tylko. Chętna do współpracy i zmobilizowana do działania. Umie doradzić i wspiera w działaniach.
Polecam jej serwis z serca!!!

Aleksandra Fijołek

cukiernik, Ciachovideoteka

Przez kilka lat, w ciągu których moderowałem i administrowałem forum internetowym Twoj.Net, Noemi Szymula miała duży udział w budowaniu społeczności użytkowników forum. Jej kompetencje miękkie pomagały rozwiązywać spory z korzyścią dla użytkowników. Wyróżniała się także jako osoba pisząca i redagująca teksty. Zdecydowanie ją polecam i uważam, że może się dobrze sprawdzić jako asystentka.

Tomasz Marcinkowski

moderator i administrator forum, Twoj.Net

Noemi jest osobą doświadczoną i sumienną. Ma dar lekkiego pióra, jej teksty czyta się z prawdziwą przyjemnością. W ramach tego, na czym się zna, trafnie wskazuje, co warto udoskonalić w biznesowych działaniach klientów, tak aby osiągali jeszcze lepsze rezultaty. Chętnie się uczy i rozwija, z łatwością wdrażając nowo nabytą wiedzę, dzięki czemu kreatywnie podchodzi do napotykanych problemów. 

Witold Antosiewicz

ekspert w zakresie tworzenia relacji biznesowych, #digitalnetworking