Jako przedsiębiorca, być może zetknąłeś się już z Talentami Gallupa: założeniem, że istnieją 34 mocne strony, które każdy ma uporządkowane w indywidualny sposób. Są nawet przedsiębiorcy i menedżerowie, którzy dobierają ludzi do zespołu według tego, jakie mają oni talenty. Ma to głęboki sens – nie tylko lepiej komunikujesz się z poszczególnymi członkami swojego zespołu (a oni między sobą), ale także możesz uzyskać efekt synergii, kompletując taki Dream Team, w którym różne osoby uzupełniają się nawzajem.

Osobiście Gallupa bardzo lubię i już trzy lata temu zrobiłam sobie test na stronie GallupStrengthsCenter.com. Pracując z talentami, zauważyłam, że odzywa się u mnie pierwszych jedenaście – i te właśnie pragnę Ci dzisiaj przedstawić. 

 

Intellection

Intelekt

Talent z domeny Myślenie Strategiczne

Zdobywanie wiedzy poprzez czytanie jest moją pasją, a nie obowiązkiem. W uczeniu się jestem efektywna: skupiam się na szybkim przyswojeniu materiału, a następnie potrafię go streścić w prostych słowach, unikając zarzucania rozmówcy skomplikowanymi detalami. Cenię swoją kreatywność i dobrze czuję się w burzach mózgów oraz w ulepszaniu pomysłów. Lubię pracować samodzielnie i poświęcam sporo czasu na refleksję, jak udoskonalić swoje działania.

Relator

Bliskość

Talent z domeny Budowanie Relacji

Największą produktywność osiągam, pracując niezależnie. Lubię kontakty z ludźmi, szczególnie te oparte na autentycznej więzi, ale stała obecność przez osiem godzin w pokoju z koleżankami rozprasza mnie i przeciąża. Uwielbiam znajdować rozwiązania zawodowych i osobistych problemów innych ludzi i chętnie przegrzebię Internet i książki w poszukiwaniu odpowiedzi na czyjeś pytanie. Kiedy nie mam co robić – zawsze znajdę sobie produktywne zajęcie, bo po prostu lubię być zajęta. Najlepiej czuję się w kontaktach 1:1 i z małymi grupami ludzi. Buduję długotrwałe więzi międzyludzkie.

Connectedness

Współzależność

Talent z domeny Budowanie Relacji

Zastanawiam się, jak moje działania wpłyną na innych, co sprawia, że mam wysoko rozwinięte poczucie etyki. W budowaniu współpracy polegam na poznaniu ludzkich uczuć, myśli i potrzeb i uzgodnieniu wszystkiego tak, aby każdy był zadowolony. Zachęcam jednostki i grupy do wspierania się nawzajem i nawykowo buduję most porozumienia między ludźmi.

Focus

Ukierunkowanie

Talent z domeny Wykonywanie

Z łatwością wyznaczam cele, priorytetyzuję działania i je realizuję, trzymając się wyznaczonego kursu. Kiedy pracuję, skupiam całą swoją energię na zadaniu. Koncentracja przychodzi mi łatwiej, kiedy pracuję samodzielnie. Instynktownie planuję swoje życie długoterminowo oraz wychwytuję nadarzające się okazje, by osiągnąć wyznaczony cel. 

Ideation

Odkrywczość

Talent z domeny Strategiczne Myślenie

Uwielbiam zgłębiać dany temat, rozbierając go na czynniki pierwsze. Czuję się jak ryba w wodzie w zmiennym środowisku pracy, gdzie nagle trzeba przestawić priorytety, bo wypadło coś nieoczekiwanego. Jestem elastyczna, a rozwiązywanie problemów tego rodzaju sprawia mi intelektualną przyjemność. Ten talent również przydaje się w burzach mózgów, pozwalając mi łączyć fakty i patrzeć na problem z niecodziennych perspektyw.

Command

Dowodzenie

Talent z domeny Wpływanie

Zależy mi na transparentnych sytuacjach i chętnie uczestniczę w rozwiązywaniu konfliktów. Lubię wyrażać się precyzyjnie, stawiam na asertywność.  Jeśli trzeba, potrafię przejąć dowodzenie w grupie i podjąć decyzję oraz zainspirować innych do działania i wychodzenia poza strefę komfortu. 

Significance

Poważanie

Talent z domeny Wpływanie

Uwielbiam współpracę z ludźmi sukcesu. Jestem wolna od zawiści – czyjeś osiągnięcia inspirują mnie do działania. Kocham pomagać innym osiągać ich cele. Priorytetyzując zadania, intuicyjnie wybieram te, które wywrą największy wpływ na widoczność i znaczenie przedsięwzięcia. 

Activator

Aktywator

Talent z domeny Wpływanie

Wprowadzam pozytywną energię do zespołu i zarażam chęcią działania. Bywam katalizatorem zmian, zamieniam myśli w czyny. Wyczuwam moment, kiedy należy uciąć zbędne już dywagacje i zacząć robić to, co zostało ustalone. Jestem dynamiczna i opiniotwórcza.

Maximizer

Maksymalista

Talent z domeny Wpływanie

Nie tylko czerpię radość z pracowania dla najlepszych. Także widzę, w czym jesteś najlepszy i na czym powinieneś się skupić. Pragnę doskonałości i wierzę w inwestowanie w mocne strony zamiast skupiania się na słabościach (deleguj to, czego nie lubisz i nie umiesz robić – powiem Ci, co to jest). W ten sposób ulepszam działanie całego zespołu. Jestem świetną kontrolerką jakości, co pomaga mi między innymi w redakcji tekstów.

Empathy

Empatia

Talent z domeny Budowanie Relacji

Doskonale rozumiem ludzkie emocje i potrafię zbudować atmosferę komfortu i wsparcia. W zespole dostrzegam osoby, które mało zabierają głos i których potrzeby nie są dostatecznie reprezentowane. Potrafię wyrażać krytykę we wspierający, rozumiejący, konstruktywny sposób. 

Input

Zbieranie

Talent z domeny Myślenie Strategiczne

Wiecznie coś zapisuję. Gromadzę wiedzę (w postaci książek, kursów, artykułów i nabytych umiejętności), dzięki czemu jestem dość wszechstronna i mogę Ci pomóc w wielu sprawach. Cieszę się, kiedy zebrane przeze mnie informacje okazują się dla Ciebie użyteczne.

Noemi Szymula

Wirtualna Asystentka dla ekspertek pragnących mocnej marki online

Odciążam przedsiębiorcze osoby, wykonując prace, które mogą komuś delegować. Moją mocną stroną jest słowo pisane - robię transkrypcje, redakcje, piszę artykuły i dodaję je na blogi. Obsługuję media społecznościowe. Mam kilka lat doświadczenia w e-commerce. Dobrze znam specyfikę biznesów online, zwłaszcza opartych na marce osobistej ekspertki.