Inwestycja, pytasz? Jak to? Przecież ponoszę koszty zatrudnienia nowej osoby, płacę jej wynagrodzenie. Gdzie tu inwestycja? 

Spieszę z odpowiedzią. 

Współpraca w modelu B2B 

Wirtualna Asystentka co do zasady nie jest pracownikiem etatowym. Zdecydowana większość Wirtualnych Asystentek współpracuje w modelu B2B, zazwyczaj z kilkoma klientami jednocześnie. 

Oznacza to kilka korzyści jednocześnie.

Wirtualnej Asystentce nie płacisz wynagrodzenia jak za 168 godzin etatu

Zdecydowana większość biznesów nie potrzebuje Wirtualnej Asystentki na cały etat. Zwykle wystarczy 20-40 godzin efektywnej, dobrze zorganizowanej pracy. W obszarze, w którym Wirtualna Asystentka zwykle porusza się bardzo biegle. 

Rozliczasz się wyłącznie z realnie przepracowanych godzin

Koniec z płaceniem za przerwy na toaletę, kawę i papierosa. To nie ta bajka. 

Wirtualne Asystentki zliczają czas pracy w aplikacjach takich jak Toggl, a kiedy potrzebują zaparzyć sobie herbatę – wyłączają licznik. 

Regularnie dostajesz wgląd do raportu z czasu pracy.

Dobrze wiesz, za co płacisz.

Współpracę z Wirtualną Asystentką wrzucasz w koszty

Ponieważ Wirtualne Asystentki prowadzą swoje biznesy i wystawiają faktury, koszty takie jak ubezpieczenie zdrowotne i inne składki biorą na siebie. Zamiast płacić horrendalnie wysokie składki osobiście – wystawiasz fakturę kosztową.

Praca zdalna

Wirtualne Asystentki, jak sama nazwa zawodu wskazuje, pracują zdalnie. Oczywiście przy dłuższej współpracy możecie co jakiś czas spotkać się twarzą w twarz, ale nie jest to konieczne.

Wynikają z tego dwie kluczowe korzyści dla Ciebie.

Nie musisz mieć biura i przygotowywać nowego stanowiska pracy

Wirtualna Asystentka bierze zorganizowanie sobie miejsca pracy na siebie. Jest to szczególnie istotne, jeśli masz jednoosobowy biznes lub dużo podróżujesz i zorganizowanie biura po to, by móc kogoś zatrudnić, oznaczałoby dla Ciebie duże koszta. 

Na zatrudnieniu Wirtualnej Asystentki szczególnie korzystają soloprenerzy działający w dużym stopniu zdalnie, a także zespoły specjalistów rozrzuconych po różnych miastach.

Wirtualne Asystentki są dostępne w elastycznych godzinach 

Wirtualne Asystentki, nie będąc pracownikami etatowymi a pracującymi z domu freelancerami, są dostępne w trochę innych godzinach. 

O niebo łatwiej dogadać się z nimi, żeby o 21 w środę asystowały Ci przy webinarze, a w weekend poprzedzający uruchomienie kampanii sprzedażowej poświęciły trochę czasu na sprawdzenie, czy wszystko działa.

Wirtualne Asystentki oferują Ci szeroki zakres umiejętności

Wirtualne Asystentki są idealnym rozwiązaniem dla małych i średnich biznesów, bo kiedy jeszcze nie możesz sobie pozwolić na zatrudnienie 15 specjalistów typu webdesignerka, grafik, redaktorka, project manager itp, jedna albo dwie Wirtualne Asystentki zastąpią ich wszystkich. 

Z czasem, kiedy Twój biznes się rozwinie, możesz delegować kolejne zadania następnym osobom, jednak na początku rozwoju firmy wystarczy Ci starannie dobrana Wirtualna Asystentka o kompetencjach z grubsza takich, jak potrzebujesz (Wirtualne Asystentki zwykle chętnie uczą się nowych umiejętności).

Inwestując we współpracę z Wirtualną Asystentką, oszczędzasz czas i pieniądze potrzebne na nabycie analogicznych umiejętności. 

Zyskujesz czas. Co z nim zrobisz?

Możliwość delegowania zadań Wirtualnej Asystentce to największa korzyść ze wszystkich, szczególnie jeśli jesteś soloprenerem

Zlecając obróbkę tekstu na bloga czy obsługę klienta drugiej osobie, odzyskujesz godziny, które możesz przeznaczyć na działania strategiczne, kreatywne albo po prostu wypoczynek.

Jako przedsiębiorca zapewne rozumiesz powiedzenie “czas to pieniądz” bardzo dosłownie. Może masz pomoc domową, żeby nie tracić cennego czasu na prasowanie, może korzystasz z diety pudełkowej, żeby nie gotować w tygodniu posiłków. 

Może potrzebujesz Wirtualnej Asystentki,
żeby nie zajmować się wszystkim osobiście?

Zastanawiasz się nad zatrudnieniem Wirtualnej Asystentki? Mam nadzieję, że rozwiałam tym tekstem wiele Twoich wątpliwości.

Chcesz porozmawiać o tym, jak mogę Ci pomóc? Zapraszam Cię na niezobowiązującą, 30-minutową rozmowę, w trakcie której omówimy Twoje potrzeby.

Noemi Szymula

Wirtualna Asystentka dla ekspertek pragnących mocnej marki online

Odciążam przedsiębiorcze osoby, wykonując prace, które mogą komuś delegować. Moją mocną stroną jest słowo pisane - robię transkrypcje, redakcje, piszę artykuły i dodaję je na blogi. Obsługuję media społecznościowe. Mam kilka lat doświadczenia w e-commerce. Dobrze znam specyfikę biznesów online, zwłaszcza opartych na marce osobistej ekspertki.